Філія Радіонівська гімназія Лозуватського ліцею ім. Т.Г. Шевченка Лозуватської сільської ради

 





Річний звіт про діяльність закладу освіти

                     В своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася  Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національною доктриною розвитку освіти, Концепцією загальної середньої освіти, Концепцією розвитку психологічної служби системи освіти України, Статутом, Прави­лами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками завідувача філії, законодавством Украї­ни, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника закладу загальної середньої освіти.

Педагогічний колектив гімназії  у 2022/2023 навчальному році спрямовував свої зусилля на створення умов для повноцінного розвитку особистості учня; впровадження інноваційних форм і методів роботи для підвищення якості навчально-виховного процесу в школі; підтримання тісних зв'язків з батьками учнів; постійний контроль по охороні та збереженню життя учнів.

       Освітня програма, що реалізується в закладі, спрямована на формування в учнів сучасної наукової картини світу, виховання працьовитості, любові до природи; розвиток в учнів національної самосвідомості, формування людини, яка прагне удосконалення та перетворення суспільства; інтеграцію особистості в систему світової та національної культури; рішення завдань, формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві; виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, до культурних традицій в умовах багатонаціональної держави; створення основи для усвідомленого, відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби до самоосвіти, саморозвитку, самоудосконалення.

Кадрове забезпечення

Реалізуючи аналітико-оцінну функцію роботи з педкадрами, адміністрація гімназії здійснює постійний аналіз якісного та кількісного складу педагогічних працівників навчального закладу, що дозволяє простежити тенденції забезпечення кадрами, визначити потребу в педагогах, виявити рівень професійних можливостей та утруднень.

Підвищенню та удосконаленню методичної майстерності вчителів завжди сприяє чергова атестація. Результати засвідчили, що рівень педагогічної майстерності вчителів значно підвищився. У 2022/2023 навчальному році було атестовано:

  1. на відповідність займаній посаді та раніше присвоєній   кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії»   вчителя математики та фізики  

якісний  склад педагогічних працівників на даний час такий:

 

 

        

 У 2022/2023 навчальному році план курсової перепідготовки виконаний.

 

Методична робота

         У 2022/2023 навчальному році методична робота в гімназії здійснювалася відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти,  Концепції загальної середньої освіти, Концепції розвитку психологічної служби системи освіти України.

        У 2022/2023 навчальному році  методичну роботу було сплановано відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту» з метою подальшого вдосконалення роботи з педагогічними кадрами, підвищення рівня методичної роботи, підвищення фахового рівня вчителів гімназії, їх готовності до інноваційної діяльності, з метою створення необхідних умов для всебічного розвитку учнів, збереження та зміцнення їх здоров’я та соціальної адаптації, формування в них цілісної системи соціально-, загально- та надпредметних компетентностей на основі особистісного підходу до потреб і можливостей учнів, керуючись основними документами про організацію методичної роботи з педкадрами.

        Роботу    педагогічного   колективу  було  спрямовано на виконання таких завдань: 

      1.Вивчення й узагальнення питання формування життєвих компетентностей особистості учня на основі розвитку творчих здібностей. 
      2.Підвищення якості знань учнів з базових предметів навчального плану.     

      3.Організація науково-дослідницької роботи.

      4.Підвищення   професійної підготовки  педагогічних  працівників  шляхом  організації  роботи творчих груп, проведення методичних тижнів, декад. 
       5.Підвищення  рівня  консультативної  роботи серед учнівського колективу, батьківської громади. 
       6. Удосконалення   роботи   органів     учнівського      самоврядування,

широке залучення їх до вирішення питань організації освітнього процесу, життєдіяльності навчального закладу.

        7.Сприяння позитивній мотивації учнів до пізнавальної діяльності як основи формування життєвих компетентностей.

        8.Забезпечення умов для розвитку творчої особистості дитини. 
         9.Залучення     педагогів    до    участі   в   інноваційних   і    дослідно-експериментальних проектах різних рівнів. 
        10. Поширення      передового      педагогічного     досвіду   працівників навчального закладу шляхом друку матеріалів на освітніх сайтах. 
        11.Стимулювання педагогів до  оволодіння   сучасними  інформаційно-комунікаційними технологіями.

        12.Забезпечення реалізації моделі нової української школи і моделі випускника.

        13.Сприяння процесу вдосконалювання професійного потенціалу вчителя з точки зору формування життєвих компетентностей особистості учня на основі розвитку творчих здібностей на уроках та в позаурочній діяльності.

        14.Організація підвищення кваліфікації вчителів.
 

     У 2022/2023 навчальному році методична робота була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження НУШ; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів; інтеграцію в освітньому процесі.

      Класні керівники працювали за індивідуальними планами,  змістовна наповнюваність яких відповідає віковим особливостям учнів і спрямована на  виховання у них ціннісного ставлення до себе, родини, людей, до праці, до природи, до культури і мистецтва, ставлення до держави.

     Плани виховної  роботи класних керівників складено відповідно  до методичних рекомендацій  щодо планування  виховної роботи в закладах освіти

    З метою саморозвитку та самоосвіти, в цьому навчальному році педагоги школи брали участь в он-лайн вебінарах та конференціях освітніх порталів, за що отримали свідоцтва.

       Впродовж року вчителі відвідували обласні семінари та заходи, брали участь у дискусіях та обговореннях нагальних проблем.

       Протягом року проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів.

 

Навчальна діяльність та робота з обдарованими

 

Протягом 2022/2023 навчального року робота педколективу була спрямована на компетентнісне навчання і виховання школярів.

     Дослідження рівня навчальних досягнень учнів з різних предметів та  результати зрізів  знань  учнів  5-9  класів  свідчать, що програмовий   матеріал   загалом  засвоєно  задовільно,  більшість  учнів володіє навчально-інтелектуальними навичками і вміннями.

       У 2022/2023     навчальному році учні  гімназії брали участь в шкільних та територіальних   етапах Всеукраїнських олімпіад з навчальних дисциплін.

 

     Учні гімназії також брали участь у Міжнародному  конкурсі з української мови імені Петра Яцика      та Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка.

     Відповідно до нормативно-правових актів, а саме: Указу Президента України про введення воєнного стану в Україні у вересні в закладі було організовано освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачало відвідування закладу його здобувачами. Усі члени педагогічного колективу мали вдома технічні можливості для забезпечення освітнього процесу засобами дистанційного навчання. У гімназії було складено заходи на виконання вищезазначених документів. Навчання проводилося згідно з розкладом дистанційної роботи, затвердженим завідувачем філії. Робота здійснювалася на платформ Meet та використовували для спілкування месенджери. Учителі активно використовували також LearningApps.org, Google-форми, зворотній зв'язок здійснювався через Вайбер, Фейсбук, Телеграм, Google пошту.          Особливу увагу педагогічний колектив приділяє підвищенню результативності уроку, забезпеченню усвідомлення учнями необхідності отримання знань, виробленню на заняттях практичних і пізнавальних умінь, здійсненню самостійної роботи та організації виконання домашніх завдань, здатності до самоорганізації, саморозвитку, застосуванню прийомів, що сприяють підвищенню навчальних досягнень школярів, розвитку обдарованості учнів. В роботі вчителів була системність і послідовність у виробленні свого професійного рівня, творчого розвитку та майстерності.

       Аналізуючи роботу вчителів школи зі шкільної документації, можна зробити наступні висновки, що всі вчителі школи мають календарно-тематичні плани, які відповідають Державному стандарту загальної середньої освіти. Структура та обсяг календарно тематичних планів відповідає освітній програмі школи та робочому навчальному плану. Зміст календарно-тематичних планів відповідає очікуваним результатам навчально-пізнавальної діяльності учнів. 

      Вчителями школи впроваджуються освітні технології, спрямовані на оволодіння здобувачами освіти ключовими компетентностями та наскрізними уміннями.

     Всі педагогічні працівників школи використовують інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі на високому рівні, мають достатній розвиток комп’ютерної грамотності, навички впевненого користувача у використанні комп’ютерних технологій.

Учителі школи йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів школи.

  Дотримання єдиного орфографічного режиму при веденні робочих зошитів та зошитів для контрольних робіт,   стан ведення учнівських щоденників, якість проведення лабораторних і практичних робіт (результати вивчалися на нарадах при завідувачу) докладно проаналізовані та оформлені у вигляді довідок та наказів по гімназії. Перевірки свідчать про те, що особливу увагу педагогічний колектив приділяє підвищенню результативності уроку, забезпеченню усвідомлення учнями необхідності отримання знань, виробленню на заняттях практичних і пізнавальних умінь, здійсненню самостійної роботи та організації виконання домашніх завдань, здатності до самоорганізації, саморозвитку, застосуванню прийомів, що сприяють підвищенню навчальних досягнень школярів, розвитку обдарованості учнів. В роботі вчителів була системність і послідовність у виробленні свого професійного рівня, творчого розвитку та майстерності.

   З’ясовано також, що навчальний матеріал вивчався послідовно, витримана кількість годин, визначених програмою на кожен предмет (відповідність вивчення навчального матеріалу календарному плануванню); кількість годин, які повинні були вичитані до кінця 2022/2023  навчального року відповідає кількості фактично проведених уроків. Вчителі всіх предметів програму виконують повністю як за кількістю годин та практичним мінімумом письмових контрольних та лабораторних робіт, так і змістовно. 

       Учні школи показали непогані результати успішності в кінці навчального року. Результати зрізів знань учнів 5-8 класів свідчать, що програмовий матеріал загалом засвоєно.

Виховна діяльність гімназії

 

спрямована на реалізацію Закону України,   державних та регіональних програм, виховання людини і громадянина, що уміє адаптуватися в сучасному світі, здатного знайти своє місце в нім, самостійно ухвалювати рішення, висловлювати свою думку, творчо мислити,на розвиток творчих здібностей.

Цього року виховний процес мав свої особливості, він був організований з урахуванням дистанційної форми навчання у зв’язку із військовим станом. Реалізація основних завдань і принципів виховання здійснювалась шляхом планової організації виховної роботи та органів учнівського самоврядування школи.

Реалізація основних завдань і принципів виховання здійснювалась з урахуванням всіх рекомендацій та наказів МОН під час карантину та воєнного стану. Багато заходів проводилося в онлайн форматі.

     Для реалізації цієї діяльності  у школі був розроблений план  роботи, який  охопив всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, трудове, екологічне, превентивне та включає  календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси,  заходи щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя.

    Пріоритетним у виховній роботі школи є :

  • Виховання патріотизму;
  • Збереження морального та фізичного здоров'я підростаючого покоління;
  • Виховання громадянина України;
  • Формування особистості учня, його наукового світогляду,розвитку його здібностей і обдарувань;
  • Виховання любові до праці, почуття дбайливого господаря своєї школи, бережливого ставлення до шкільного і класного майна;
  • Формування здорового способу життя.

       Виховна робота в школі була спрямована на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя , на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі, мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних дій, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.

      

      Проаналізувавши стан виховної роботи 2022/2023  навчального року, слід зазначити, що класні колективи 1-8-х класів під керівництвом класних керівників, активно долучаються до проведення позакласних та позашкільних заходів різного спрямування.   Особливий інтерес викликає  підготовка та участь у  акціях, флешмобах, новорічних святах, шкільних конкурсах художньої дитячої творчості.

Робота соціально-педагогічної служби

При плануванні роботи із здобувачами освіти практичний психолог керується наступними нормативно - правовими документами: Законом України «Про освіту», Положенням про психологічну службу у системі освіти України (наказ Міністерства освіти і науки України від 22 травня 2018 року № 509, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 липня 2018 року за № 885/32337),   «Циклограми роботи соціального педагога» та «Інструктивно-методичних рекомендацій на 2022-2023н.р.»

Протягом навчального року вивчено рівень адаптації до школи учнів 1 класу з метою виявлення дітей, що потребують особливої уваги. Із такими дітьми було проведено діагностику, направлену на виявлення причин дезадаптації. І, відповідно до причин, проведено корекційно-розвивальну роботу.

Вивчено рівень адаптованості учнів 5 класу до навчання у школі середнього ступеня. Визначено дезадаптованих дітей, проведено розвивальну роботу, направлену на формування якостей, необхідних для проходження адаптації. Проведена індивідуальна діагностична робота із дезадаптованими. На основі визначених причин розроблено і впроваджено корекційно- розвивальну програму. Проведено просвітницьку роботу. Мета роботи - організація навчально-виховного процесу з урахуванням вікових особливостей учнів 5 класу.

Проведено такі заходи:

  • бесіди з профілактики правопорушень серед неповнолітніх;
  • діагностичну, просвітницьку та розвивальну роботу, направлену на формування в учнів 9-го класу готовності до вибору профілю подальшого навчання;
  • консультативну роботу з учнями, батьками, педагогічними працівниками; просвітницьку роботу серед учнів, батьків, педпрацівників.

 

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

 

    Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», кодексу Цивільного захисту, Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації гімназії. Наказом по гімназії призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки. життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

    На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями,   спортивними змаганнями. У гімназіїї в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет  має необхідну інструкцію з питань безпеки життєдіяльності.  Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.    Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.

 

Проводиться робота  з  профілактики правопорушень

 

 та запобігання злочинності серед учнівської молоді, протидії насильству, жорстокому поводженню. Видано накази:

 «Про організацію роботи з профілактики  правопорушень, злочинності та бездоглядності серед учнів гімназії».

 «Про заборону тютюнокуріння у гімназії».

 «Про створення комісії для розслідування нещасних випадків».

 «Про відповідальність за збереження життя та здоров'я учасників навчально - виховного процесу».

 «Про створення штабу профілактики правопорушень».

 «Про заходи щодо профілактики та запобігання жорстокому поводженню з дітьми».

 «Про організацію правового виховання учнів у 2022-2023н.р».

 «Про посилення роботи з питань протидії торгівлі людьми».

 «Про запобігання булінгу в гімназії».

 

 

Пріоритетні завдання, цілі школи в новому

навчальному році:

  • Впровадження нового Державного стандарту  середньої   освіти відповідно до Концепції Нової української школи;
  • впровадження інформаційних та комунікаційних технологій, комп’ютеризації  НВП;
  •  активізація роботи з питань виховання громадської свідомості учнів, шкільного самоврядування, формування патріотизму, громадянських і конституційних обов’язків, поваги до державних символів України, національної ідеї;
  • зміцнення матеріально-технічної бази школи, ремонт будівлі школи;
  • створення безпечних умов   для проведення освітнього процесу.